Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Shaqiri - Nisu E Shko

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A ndjehesh e lumtur ?
Teper e lumtur qe i gezove zemrat
qe s'na deshten bashke

A te duket e bukur ?
teper e bukur qe ma thave zemren moj,
nuk do te jem ai qe do te kerkoj.

Nisu e shko zemer
nisu ne rruge pa emer
nisu se dashuria
iku e me la
Tregoju sa shume te desha
tregoju se vetem ndejta
tregoju se vetem fjeta
nuk ka me lot per ty !
PER TY

A ndjehesh vetmuar?
teper vetmuar neper rruget
ku s`te njeh asnjeri
ti ke harruar ,krejt ke harruar ate dashuri te vetme
rruges qe te kthen ne shtepi

Ndoshta ti po jeton enderren e fundit,
endrrat vijne perhere por ikin shpejt me gjumin.

2x :REF

Nisu e shko zemer
nisu ne rruge pa emer
nisu se dashuria
iku e me la
Tregoju sa shume te desha
tregoju se vetem ndejta
tregoju se vetem fjeta
nuk ka me lot per ty !
PER TY
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)