Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi - Ben Ftohte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Të duash kë dhe pse për sa kohë kjo vlen
Pasion i hidhur vjen dhe ta rrëmben.
Kur jeta të zhgënjen,
papritur merr tjetër kthesë
Inkurajohu! Vetes jepi shpresë!

REF.
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

E kam me shumë deshirë
që ta njoh më mirë
Kur ta takoj çfarë ti them asaj
Kur jeta të zhgënjen
papritur merr tjetër kthesë
Inkurajohu! Vetes jepi shpresë!

REF.
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

Degjoj hapat para meje e vetme kalon
Dimri më duket si n'verë
nga ngrohtësia që më dhuron

Kur bën ftohtë ajo (vjen e qetë dhe pa stuhi)
Flokë dobore ra (preku lehtë në gjoksin tim)

REF. 2x
Kur bën ftohtë ajo
vjen e qetë dhe pa stuhi
Flokë dëbore ra,
preku lehtë në gjoksin tim
Ndjej çdo gjest të saj
kur vështron në sytë e mi
Më shkruaj emrin tënd aty

Me shkruaj emrin tend aty...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)