Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergi Dini - Morphine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Morphine e buzt i ka si morphine
kur mputh ajo po ma mpin
Krejt chill me ta une rri chill
reflekset i kam humb s'kam me shikim
Po du ni cast veq ka se krejt du me ti dhon
Po mthu si ti nuk ka hajde me ta tregu

Trupin e ka pro spo di me gjet fjal
T'gjallet i vdes e t'vdekunit i ngjall yooo
E veçoj nga tjerat, me tjera lidhje ska
Gangsta e do frajerin se gangsta per veti ayo
Ngado me te une shkoj se ma do,
ndjenjat i kom, ata per to
Per trupin tem tkom tabllo,
per ty e kish lon drogen edhe Escobar Pablo.

Ref 4x:
Buzt e saja m'kan bo dru,
po du dhe i doz s'muj me duru

Me dite kisha nejt nji dhom me te,
nuk isha merzit me thon jo kisha me rrejt
Ajo ndihet mir me mu,
i thom nga fillimi ki hala per me germu
Po du ni cast veq ka se krejt du me ti dhon
Po mthu si ti nuk ka hajde me ta tregu.

Sjelljen e ka seksi, krejt em ka terbu,
ajo osht si sekreti e une jam tu e zbulu
Une pi thom my lady, ajo po mthot my baby
Na dy jena nalt, qeshim se qa thot mileti
Tjer gjona skan rensi,
ti je per mu e une jam per ty
Na jena bashk e per mu kjo vlen,
noshta nuk thash shume po kaq mundem mu shpreh.

Ref 3x:
Buzt e saja m'kan bo dru,
po du dhe i doz s'muj me duru
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)