Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poni - Bio

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
REF.:
O po sa e dua këngën popullore
O me te lozim dorë për dore
O po sa e dua vallen e shqiptarit
O se jam larg e më djeg ky malli"...

2x:
O seç ja mora këngës trio
o për t'ju thënë kush është kënga bio
o për t'i thënë kujt se ka kuptuar
o se është bio kjo kënga e huaj.

REF.:
O po sa e dua këngën popullore
O me të lozim dorë për dore
O po sa e dua vallen e shqiptarit
O se jam larg e më djeg ky malli.

O po sa e dua këngën popullore
O me të lozim dorë për dore
O po sa e dua vallen e shqiptarit
O se jam bio vij nga Flamurtari.

2x:
O mbaje vath,vath në vesh
e mos fol si ta ka ënda
se këto jane perlat shqiptare
se këto jane o moj vallet e rënda.

REF. X2:
O po sa e dua këngën popullore
O me të lozim dorë për dore
O po sa e dua vallen e shqiptarit
O se jam larg e më djeg ky malli.

O po sa e dua këngën popullore
O me të lozim dorë për dore
O po sa e dua vallen e shqiptarit
O se jam bio vij nga Flamurtari.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)