Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Moj Trëndelinë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne nje arr, o moj ne nje lendine, trendeline moj trendeline,
Jane dy vajza aty o moj qe po rine, trendeline moj trendeline,

Njera qendiste o moj shamine, trendeline moj trendeline,
Tjetra fliste o per dashurine, trendeline moj trendeline,

Ti me je si nje sorkadhe, zemren sec ma more fare,
Zemren sec ma more fare o po une i mjeri,
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)