Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Çuni - Me Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
S'kam fryme, s'kam fjale
por jam, i fituar
nje jete, e tere
sa gjate kam vrapuar, por
une kam ne dore nje enderr
por ty kjo gje te tremb
kur nuk beson, se kupton

REF:
Me zemer, zemer
kur e mendoj, vetem fitoj
me zemer, zemer
pse nuk shikon, sa nuk eshte vone
ti me the JO....
sdua te shoh, dua te shkoj

Sa fjale u thane
sot jane nje e kaluar
ku je ku jam
nuk vjen per mua kurre
te shohesh si kte enderr
e preka jo shume lehte
por jam sot me i forte

REF:
Me zemer, zemer
kur e mendoj, vetem fitoj
me zemer, zemer
pse nuk shikon, sa nuk eshte vone
ti me the JO....
s'dua te shoh, dua te shkoj

Dritat ndezur jane
perpara kam miliona sy
rrahjet shtohen pak
sepse e bej me zemer zemer

Me zemer... Me zemer...

REF:
Me zemer, zemer
kur e mendoj, vetem fitoj
me zemer, zemer
pse nuk shikon, sa nuk eshte vone
ti me the JO....
s'dua te shoh, dua te shkoj
ti me the JO....
s'dua te shoh, dua te shkoj
Me zemer
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)