Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Sonte

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Askurre Zemra u lenduar
Qielli im u erresuar
Djelli syve te mi u shua, nuk te kam mallku
Lutjet kurre nuk i ndalova
Fajet tua i pervetsova
Te verteten se tregova, veq ti mos me psu

Ti thu ke hy n'gjynah me mu ( gjynah me mu )
Dhembjen tende se duroj, krejt hallall ti boj ( krejt hallall )

Refrain 2x:
Ku do te jesh sonte
Zemra do t'donte per her te fundit, te puth me mall
Kjo Zemer qe te donte
Me sy te mbyllur, me frymen e fundit
Ta boj hallall

Degjoj fjalen nga te tjeret
Cafeneve rrin i dehur
Nga njerzit po rrin i fshehur
I deshperuar
Po degjoj une nga te tjeret
Si nga Zoti i denuar
As nje dit nuk e ke te gzuar
Keq ke perfenduar

Ti thu ke hy n'gjynah me mu ( gjynah me mu )
Dhembjen tende se duroj, krejt hallall ti boj ( krejt hallall )

Refrain 2x:
Ku do te jesh sonte
Zemra do t'donte per her te fundit, te puth me mall
Kjo Zemer qe te donte
Me sy te mbyllur, me frymen e fundit
Ta boj hallall
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)