Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylber Idrizi - Vajze Shkupjane

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Çdo dit po m'thot nëna
Bir, kur don me u gzu?
Tash të erdhi koha
N’shpi nuse me pru

REF:
Një çikë nga diaspora
Ma t'bukrën nga Kosova
I mjeri kam ra n'halle
E dua një vajz Shkupjane
2x

Sa shpejt shkoj rinia
Pa prit, pa kujtu e
Shkoj dhe beqari
Tash du me u martu e

REF:
Një çikë nga diaspora
Ma t'bukrën nga Kosova
I mjeri kam ra n'alle
E dua një vajz Shkupjane
4x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)