Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Nene E Imja Nene

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
nënë e imja nënë ku ti gjej ca fjal
të ti them me këngë nënë e jo me vaj x2
më more në dorë e pash djell me sy
zotin përmbi kokë kisha bashk me ty x2
e të shoh ata sy
e të çmallem me ty
sa herë të mërzita mërzitur s të pashë
dera që su mbyll e thinja kur të thash x2
e të shoh ata sy
o të çmallem me ty
e kur të largohesh të mos jesh aty
do ti lutem tokës që të flas me ty x2
e të shoh ata sy
o të çmallem me ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)