Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mimoza Nazarko - Ku Po Shkon Moj Bukuroshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O ku po shkon moj bukuroshe
rruges me shpejti
o kaqurrelin qe m'ke n'qoshe
sa ta kam zili

O nalu pak ta shof njiherë
kaqurrelin-o moj në ball
ti je lulja plot me erë
që po shëndrritë moj nji mahallë

O ecen n'rrug me goj s'me flet
po të baj rixha
o moj e vogël shtatë selvi
do t'vij me të marrë

O nalu pak ta shof njiherë
kaqurrelin-o moj në ball
ti je lulja plot me erë
që po shëndrritë moj nji mahallë

O nalu pak ta shof njiherë
kaqurrelin-o moj në ball
ti je lulja plot me erë
që po shëndrritë moj nji mahallë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)