Më mbaj mend (për 1 muaj)

Burim Berisha - Ku Je Ti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kjo botë nga ti shum është ndriquar
lum ata që tkan pa dhe tkan ndëgjuar
zemra ime përty shum. ësht
përvëluar kur dot vjen ajo ditë pèr të takuar
emri yt ah zjarre i ka shuar
ku je ti,

ku je tiii më është tharë loti pa tpar kuje tii trëndafili im i bardh
ku je tii syri qan dhe nuk pushon
ku je ti

Më fal salavat kur stë dërgoj nga gjynahet emrin tënd shpesh e harroj
unë e di se ti mua prap më do
shum mèheret një dua për mu ke ba
o Allah ymmetin ma mëshiro ku je ti

Sa her vujtjet tua i kujtoj
uli kokën dhe ngadal nisi mendoj
them me vete o Allah më përmiso
kur ankohem robin tënd tlutem duro n'Ahiret tlutem Zot e shpëto. ku jee tii

O i dërguari i Allahut,
o ëmbëlsia e kësaj bote
A ka diçka më të ëmbël se uji nga dora jote?!
Xhenetin nuk e dua, pa ti puthur këmbët dhe ballin
Ata që ta thonë emrin, pse urrejnë nuk u'a di hallin?!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)