Mahmut Ferati - Shamia Boj Pembe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oj taj cauc me shami boj peme,
oj cauco me shami boj peme,
m'qojshe fjale o mas halles teme,
m'qojshe fjale o mas halles teme.

Halles teme ti i kishe kallxu,
o n'qfar sahati qiko me m'prit mu,
n'qfar sahati o n'qfar dakiku,
te pres dada te kapixhiku.

Kapixhiku o n'drrasa t'qamit,
Kapixhiku o n'drrasa t'qamit,
do t'qoj dada te jargovani,
do t'qoj dada te jargovani.

Halles teme ti i kishe kallxu,
o n'qfar sahati qiko me m'prit mu,
n'qfar sahati o n'qfar dakiku,
te pres dada te kapixhiku.

Sa m'qon fjale o dite per dite,
Sa m'qon fjalo dite per dite,
kismet hallen po ta qoj msit,
kismet hallen po ta qoj msit,

Halles teme ti i kishe kallxu,
o n'qfar sahati qiko me m'prit mu,
n'qfar sahati o n'qfar dakiku,
te pres dada te kapixhiku.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)