Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Motrat Mustafa - Valle Gostivarit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
valle te Gostivarit kan nis djemt e ri
mos e le lume nana pak pa u perzi
se kan ardhe ne dasem hatri djalit tand
pa e marre ni valle tybe nane nuk bane

ref
si mos te bajna jasha
kur ta marrim horen
cysh e patem zemren
casi nuse morrem

II
ne zemren e nanes po shifet sevdaja
nuk dojne me nale vallen as nipi as daja
paskan dit me ba atmosfere mahalla
nuk dojne me nale kangen as tezja as halla

ref
si mos te bajna jasha
kur ta marrim horen
cysh e patem zemren
casi nuse morrem
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)