Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Pa Ty Dielli Nuk Më Ngroh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ah pa ty zemra nuk me rreh,
Ah pa ty nuk me qeshin syte.
Pa ty as dielli nuk me ngroh,
Pa ty as jeta ska kuptimin.

Sa shum vetmija po me tret,
Se me mungon buzqeshja jote.
Sa me mungojne syt e tu.
Ti je gezimi I kesaj bote.

Perse….Perse te dashuroj perse,
Perse…..Perse te vuaj kaqe shum.
S’edi ….S’edi ku vajti ai prush,
O qe….. O qe e ndeza me kta duar.

Te dashurova vetem ty,
O qe me ty ta lidhja jeten.
Po pse ky fat o fat I zi,
O qe me gjeti vetem mua.
Po pse ky fat o fat I zi,
O qe me bere qe te vuaj
Po pse ky fat o fat I zi,
O qe me gjeti vetem mua.
Po pse ky fat o fat I zi,
O qe me bere qe te vuaj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)