Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Princeskes Se Vogel Meril

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sot e mbushe ti vitin e pare
Qe ke ardhur o ne kete jete,
O Meril, o e vogla e bukur ,
Ne gjith boten si ty s’do te ket
Zeri yt eshte kenge perhere
Melodija e bukur e moshes,
Vogelushja me e bukur e Korces,
Je ti mbeska e ime Meril

Refreni :
Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhaton

Se do ikin o vitet me radhe
Ti do rritesh do behesh e madhe,
Kur te veshesh fustanin e bardhe,
Nuk e di a do jem apo jo.

Po kudo, qe un te kem shkuar,
Sa do larg qe un mund te kem ikur,
Bej nje ze te me thuash ti mua,
Qe Merilka e jote te do

Si ujet e lumit. Do ikon vitet.
Ti mbeska ime e madhe do t’jesh,
Dhe do kujtosh ti, e mallengjyer,
Ditet e bukura qe bashk po kalojm

Ti bekimin mer sot nga une
O moj mbeska ime e dashur
Une I shoh keto dockat e tua
Neper thinjat e mija kerkojne

O Meril o e vogla e bukur
Sot e mbushe o vitin e pare.
Vogelushja me e bukur e Korces
Je gezimi I yne perher.

Eja ti eja,ne kraht e mija,
O zog I vogel qe vec ciceron
Ti je pranvera,je dashurija
Me doren tende,ti m’ledhaton
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)