Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nonda Kajno - Ato Buze E Ato Sy

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O kur te pashe perhere te pare
U bera rob I shpirtit tend.
Oh sa dhimbje me ke shkaktuar
Ta dish si tretem un per cdo nate.

Fytyra jote sme le te qete
Dhe kacurrelat mbi sy lodrojn.
Unaza ari qe dallgezojne
Dhe qe shndrisin, o shpirtin tim.

Si mund te rri un pa I puthur
Ato buze moj e ata sy.
Qe po digjen nga dashurija
Edhe shndrisin o porsi prush.

Ah po t e pres un me krahehapur
Te te shtrengoj un ty ne gji.
Eshte marrezi o qe te vuaj
Qe te venitem kur te kam ty.

Refreni :
Per ty me dhemb shpirti
Ta dish sa kam vojtur
Te t’perkund dhe s’lodhem
Ne krahet e mij.
Ere manushaqe, jane buzet e tua
Ere trendafili, je e gjitha ti.
2 -
Sa te mundimshme qe jane netet
Sa I vetmuar,ndihem pa ty.
I mbyll un syte te sjell ne mendje
Dhe kur permendem un ty s’te kam.

Fytyra jote sme le te qete
Dhe kacurrelat mbi sy lodrojn
Unaza ari qe dallgezojne
Dhe qe shndrisin, o shpirtin tim.

Si mund te rri un pa I puthur
Ato buze moj e ata sy
Qe po digjen nga dashurija
Dhe qe shndrisin o porsi prush

Ah po t e pres un me krahehapur
Te te shtrengoj un ty ne gji
Eshte marrezi o qe te vuaj
Qe te venitem kur te kam ty

Refreni :
Per ty me dhemb shpirti
Ta dish sa kam vojtur
Te t’perkund dhe s’lodhem
Ne krahet e mij
Ere manushaqe,jane buzet e tua
Ere trendafili,je e gjitha ti ( 2 here )
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)