Më mbaj mend (për 1 muaj)

Buraku & Grupi Fama - Martesa Pa Dashni

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Spo muj me dasht dike tjeter
jo smuj me dasht
mbeta une dhe plaga e vjeter
qe po jetojme bashke

mbeten lotet dhe merzia
e pamundur eshte per mu
me jetu me dikend qe se du
ahh
me jetu me dikend qe se du

Edhe vujtja qe e ka
edhe jeta me lote ne sy
se di qe mat mira jane

se martesa pa dashni

Ref:2here
martesa pa dashni
se di aka nje emer
si quhet nuk e di
kur nuk dashuron me zemer

Ref:2here
martesa pa dashni
eshte fati yt i zi
eshte fati yt i zi

Haram ta ben
per gjithe jeten
shpirti qe po vun se
kujtimet qe mbeten me
lendojne me shume

vetem lotet dhe merzia
e pamundur eshte per mu
me jetu me dikend
qe se du

ahh me jetu me dikend qe se du

edhe vujtja qe e ka
edhe jeta me lote ne sy
e di qe mat mira jane

se martesa pa dashni

Ref:
martesa pa dashni
se di a ka nje emer
si quhet nuk e di
kur nuk dashuron me zemer

Ref:
martesa pa dashni
eshte fati yt i zi
eshte fati yt i zi

Ref:
martesa pa dashni
se di a ka nje emer
si quhet nuk edi
kur nuk dashuron me zemer

Ref:
martesa pa dashni
eshte fati yt i zi
eshte fati yt i zi2here
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)