Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Vëlla E Motër

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Shyhrete Behluli:]
Kur isha e vogel shum
për her t'par kur t'pata pa
të shikoja ty në gjum
krejtve ju thojsha e kam ni vlla
me ni sofër bashkë u rritem
ni gji nana na ka dhan
u martova u merzitem
te dy bashkë si thmija qajm.

[Gold AG:]
Jemi ni gjak e kemi ni mbiemer
ni bab e ni nan dyt e kemi thirr n'emer
prej se kom le për ty o dashnija
se veq ti mi ke mlu krejt sherret e mija
vitet kalojn po dashnija po rritet
zemra ty t'lyp sa her që merzitet
edi qe shum her munesh me menu
që nuk jena pa e nashta krejt t'kon harru
po sa do që koha kalon pa u pa
dikush met sha përgjys e kisha da
ti je motër ti je zemer
je ma e but se je femer
mas nane bab je ma i bukuri emer.

[Shyhrete Behluli: 2X]
Vlla o vlla i miri vlla
lumja motra që t'ka
oh veq mir ty me t'pa
si me pas un ni dynja.

Edhe në shkoll ne kur ishim
veq mesimi na ka nda
edhe pse t'vegjël ishim
kurr me djem s'dojshe me m'pa
her me gzime e hidhrime
u rritem me shum mundime
edhe sot për ty o vlla
une jap frymarrjen time.

[Gold AG:]
Kurr mos harro se t'fort e ki krahun
Zoti e din qka bon ti për vllaun
e un qka boj për ty as vet nuk e din
je gjak i zemres je ma i miri kujtim
me lot rrall qaj se lot mrena i maj
ti je ajo qe ma ke dhan emrin Daj
je drit e natës je si rreze hanes
te syt e tu un i shoh syt e nanës
më fal se naj her
edhe me gabu kam mujt
jom kan xheloz se kam dasht me trujt
i njejti për ty une jam dej sa des
kuro fjala për ty krejtve flaken jav qes.

[Shyhrete Behluli: 4X]
Vlla o vlla i miri vlla
lumja motra që t'ka
oh veq mir ty me t'pa
si me pas un ni dynja.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)