Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ingrit Gjoni - Fustani Pika Pika

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ingrit:
Ban, per mua gjithcka ban
Don, me m'pas cdo nat po don
S'bon, jo kshu me nuk shkon
E ran, kjo loj u ba e ran

Nale ti nale, kohen sonte nale
Un s'du me t'fale po zemren ma ka marre
O ma ka marre zemren ma ka marre
Ma ka marre zemren ma ka marre

Gjeto:
Fustanin me pika, pika
Zot i madh sa mire te rrika
Te ndihmoj un te ta heq
Shejtane o dreq

Krejt cka kam ta kisha dhanë
Te kem timen moj shejtan
Te ndihmoj un te ta heq
Shejtane o dreq

Ingrit:
Ban, per mua gjithçka ban
Don, me m'pas çdo natë po don
S‘ban, jo kshu më nuk shkon
E ranë, kjo lojë u ba e ranë

Nale ti nale, kohen sonte nale
Unë s'du me t'faleë po zemren ma ka marre
O ma ka marre, zemren ma ka marre
Ma ka marre zemren ma ka marre

Gjeto:
Fustanin me pika, pika
Zot i madh sa mire te rrika
Të ndihmoj unë te ta heq
Shejtane o dreq

Krejt çka kam ta kisha dhanë
Te kem timen moj shejtan
Te ndihmoj unë te ta heq
Shejtane o dreq

Ingrit:
O ma ka marre, zemren ma ka marre
Ma ka marre, zemren ma ka marre

Gjeto:
Fustanin me pika, pika
Zot i madh sa mirë te rrika
Te ndihmoj unë te ta heq
Shejtane o dreq

Krejt çka kam ta kisha dhanë
Te kem timen moj shejtan
Te ndihmoj unë te ta heq
Shejtane o dreq
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)