Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Ka Fluturon Zog Me Lara

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ka Fluturon-o Zog Me Lara
Anej ka Fluturon, Anej ka Fluturon,
T'fala Mi Bon Dashnores Time Anej Gjithnji Ka Shkon
T'fala Mi Bon Dashnores Time Anej Gjithnji Ka Shkon
Ka Fluturon Aj Zogu i Zi-e
Anej Ka Fluturon, Anej Ka Fluturon
Merre Ket Lule Te Zemrez Time Dhe Dashnores M'ja Qon
Merre Ket Lule Te Zemrez Time Dhe Dashnores M'ja Qon
Dil Nji Her Moj Vajz e Bukur Sa Te Shof Ne Der
Sa Te Shof Ne Der
Ta Shoh Trupin Ton Por Si Flutur Qe M'ke Dal Pranver
Ta Shoh Trupin Ton Sikur Flutur Qe M'ke Dal Pranver
Ani Ta Shof Ballin Si Yll Drite
Lulja Ne Behar, Lulja Ne Behar
Le T'na Mbesin Kujtime e Amla Per Dashnin e Par
Le T'na Jesin Kujtime e Amla Per Dashnin e Par
Shkova N'shpi Dola N'dritare
Nisa T'qaj Me Lot, Nisa T'qaj Me Lot
Mori Vajz e Shkreta Beqare
Mban Me Vaj Ket Mot
Mori Vajz e Shkreta Beqare
Mban Me Vaj Ket Mot
Kur Prej Teje u Ndava Megjith Se Gurbet
Megjithse u Largove Aman Nji Dashni Na Met
Megjithse u Largove Aman Nji Dashni Na Met
Kur Ti Nga Gjakova Nji Leter Ma Qon
Dhe Un Nji Ta Shkrova Aman Mo Nuk Me Harron
Dhe Un Nji Ta Shkrova Aman Mo Nuk Me Harron
Pra Gjithnji Ne Ty Menjden Qe e Kom
Lule e lerme Te Vije Aman Ma Me Ty Nuk Jam
Lule e lerme Te Vije Aman Ma Me Ty Nuk Jam
I Vujtum Jom Ne Ket Jet Sa Te Rrnoj Dhe Te Vdes
I Vujtum Jom Ne Ket Jet Sa Te Rrnoj Dhe Te Vdes
Sevdaja Mu Dha Per Jet Si Bylbyli Oh Ne Pranver
Sevdaja Mu Dha Per Jet Si Bylbyli Oh Ne Pranver
Bylbyli Knon Qabrat Vajz Mos Kjaj Me Lot
Bylbyli Knon Qabrat Vajz Mos Kjaj Me Lot
Dil Gjarpnush Mos Rri Ne Xham Digjoj Bylbylat Sa Mir Kenojn
Dil Gjarpnush Mos Rri Ne Xham Digjoj Bylbylat Sa Mir Kenojn
Male Dhe Fusha Jeshil Qu Bone Harab
Male Dhe Fusha Jeshil Qu Bone Harab
Mjaft Durova Sa Mal Me Bor Vajz Se Lo Pa Te Shti Ne Dor
Mjaft Durova Sa Mal Me Bor Vajz Se Lo Pa Te Shti Ne Dor
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)