Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Daim Lala & Lule Mustafa - Veç Në Fotografi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një lot, pikoi sot
Mbi një fotografi
Të buzëqeshur kishim dalë
Atëherë unë dhe ti

Ah ndjenjat m’i ke vra
Si askush në jetë
Veç n’fotografi
T’lumtur kemi mbetë

Lulja:
Nuk është e vërtetë
Jo nuk është e vërtetë
Njëqind herë t’kam lutë
Dashninë s’e ke rujt

Malli m’ka marrë
Për kohën shkuar
Veç n’fotografi
Jam e palënduar

Ref.
Qaj, qaj lotin s’mund ta mbaj
A mundesh me m’falë pa m’thanë: “Ti ke faj”
Mos lejo me vdekë zemra pa dashni
Mos lejo me mbetë bashkë veç në fotografi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)