Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evi Reçi - Dorezohu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Muret qe me mbrojne vec per ty une i shemba
Po vdes qe ta di se per ke te rreh zemra
Si mund te te ndjej ku me huton
Nje dite vjen e tjeren shkon

Nuk dua te mendoj se ku je cfare po ben por
Ja qe ndonjehere zemra mendjen se degjon
E di qe edhe ti ndihesh si une
Vendos sa nuk i kam dhene fund.

Dorezohu,edhe ti si une
dorezohu,
Kush te do me shume dorezohu e rreziko,
ti rreziko.

Nuk e kam ne plan te te ndjek ty nga pas
Nuk jemi me femije nuk kam kohe te humbas
Si mund te te ndjej kur me largon
Pastaj me merr me perqafon
Nuk dua te mendoj si do jemi ne neser
A do jesh me mua a me dike tjeter
E di qe edhe ti ndihesh si une
Sikur t'me jepje pak me shume

Dorezohu,edhe ti si une;
dorezohu,
Kush te do me shume dorezohu e rreziko,
ti rreziko
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)