Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Bijat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
sa hijeshi ka shpia
kur mushet me bija
fmija kan marak
shpesh me ardh te dajt

sa hijeshi ka shpia
kur mushet me bija
fmija vijn me ren
sofra spo i nxen

bijat lypin pak hyzmet
i dojn fjalt me sherbet
bani saber ju me fmit
bijat nuk mledhen perdite

nuse ju moj nuse
ju bani gajret
se kto bijat shkojn
o ne shpi te vet

ju gatuni pite
o moj me deshire
se buka te nana
asht ma e mire

bijat lypin pak hyzmet
i dojn fjalt o me sherbet
bani saber ju me fmi
bijat nuk mledhen perdite
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)