Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Shaqiri - Dashuri E Keputur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Një herë në jetë dikë takon,
Për të shpirtin, djallit ja shet.
Për një pikë lumturie me të,
S’sheh askënd, as nuk e njeh.

Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
Me këtë këngë do t’ju tregoj
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Tjetërkujt dashurinë ja fal.

Dorën n’zjarr e kisha vënë,
Se sytë e saj s’do shohin të tjerë.
Por kur zemrat nuk rrahin njësoj,
Të jemi bashkë s’ka më vlerë.

Ref:
Me këtë këngë do t’ju tregoj
Dhimbjen që nuk mund ta ndal.
Se ajo që unë gjithçka i dhash,
Tjetërkujt dashurinë ja fal.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)