Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nusret Kurtishi - Sonte Falet Taravia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2X
Sonte falet teravia
E na shtohet dashuria
Muslimanve ju qesh ftyra
Zbuten zemrat nga mëshira

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Agjërimi të pastron
shpirt e zemer t’i shëron
Për Allah me ba një punë
Shumëfish Zoti t’a pagun

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë

2X
Një herë n'vit ky muaj vjen
pa hesap Zoti t'shpërblen
bëni lutje n’prag t'iftarit
na largo o Zot prej zjarrit

2X
Ramazani plot mëshirë
me iftar e me syfyr
Muaji që na bashkon

Mirë se erdhe n’mesin tonë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)