Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lori - Nusja Jone E Mira

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O muzik o vallen mos e ndal
Le te dridhet sonte kjo sall

Nuse perendesh
Sot e kemi marr
Nusja jone e mira
Vlen sa shqiptaria per ne

O miq te ri o njerz te mir
E dhat ciken ne nje shpi te mir
Gezohuni nikoqir e na rroft kjo dit
Nusja jone e mira vlen sa shqiptaria per ne

Krejt po shkon ma s'miri krejt me rrenc
Dasma jone o do t'mbahet ne mendt
Djali na ka sjell ma te miren ne vend
Vlen sa shqiptaria per ne

O ju miq e ri o njerz me fat
E keni ket cik si diamant
Sikur prind te dyt do t'ia ngjylim syt
Nusja jonë e mira vlen sa shqiptaria per ne
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)