Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Lule Me Therrë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kjo dashni ish pernime kurv
nfillim mir, deri sa tqet nkurth
na kem n'udh drejt, nudh tshejt
deri sa ja nise ti cdo fjal mem rrejt
cdo dit em kalon, me llafin tan
mos um shti me pi, se zor e kam
mos um shti me ik, se smi sheh syt
mu mnxen pija rakis, e ty gjynahi tmyt
e din mir nuk meritova un dhimbje
veten e lash keq, po kurr nuk bona hile
e ti moj katile, pse tkeqen e mille
nese sdo me pranu fajin, pra mbi mue hidhe nuk e pranon, se krejt per mu tkan vet
kjo dashnia jem per ty, i ka prek edhe ret ti ske dit kurgjo per jet, moj e shkret
ti mi kpute komt, e un tmsova me hec

ref: ski vler, pa mu ski vler
zemer ti je, lule me therr lule me therr
me mashtrove me er falje kerkom,
falje falje falje kerkom se ti kam fal, ato qe kerkush sti ka dhon


2: ke met pa rrug dalje smjafton,mem kerku falje nuk t'kam harru as at'her kur pata derte e halle spo du me qu inat se tkam kujtu per nat zemren tem e pate ndor ti e un gjith durt that t'thash nese shkon, dije m'lendon pa mas kur me tulifare po shoqnohesh, ti do mem plas po thu qe um ki dasht, ajt kallxo qysh um ki dasht ty nuk tkrahasova kurr, as me ato femnat me class

x2: ty ta kan pas inatin se je kan me mat mirin ty gjith ta majta krahin ti nfund ma nale dillin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)