Më mbaj mend (për 1 muaj)

Taulant Bajraliu - Lulet E Dashnis

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Krejt i kisha dhan
Krejt i kisha dhan
Kjo lamtumira
Andërr me u kan

Kjo e vertet
Po ma merr ket jetë
S'ma pranon shpirti
e zemra e shkret

2X
Paskee qenë, paskee qenë
Helm i jetës tem


Ref.
Ato lulet e dashnis
Sot po thahen prej tradhtis
Merri ti sa nuk jan tha
Memi pru mbi varr

A m'ke dasht najher
Ah kurr s'më ke dasht
Një lotë në sy
Jo nuk ta pash

Sa ftoft ti pom len
Zemëen po ma then
Hajt se vjen dita
E zoti ta kthen

2X
Paske me qenë, paskee me qenë
Helm i jetës tem

Ref.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)