Më mbaj mend (për 1 muaj)

Henri Mahmuti - Nuk Kthehet Pas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I vetem ktu
vec kujtimi jot po mrri prane
veten tu lendu
se e di qe koha nuk kthehet pas
se kur nata bie mbi qytet
asgje tjeter me bo smka mbet
veten du me gjet
nato rrugica terrta tzemres tande
ma nuk kthehet pas sic ka qene
gjithca u zhduk mo kurgja ska mbet
jo nuk kthehet pas sic ka qene
joo
E tash qe kurgja ska mbet
nje dite o njesoj me nje jete
dhimbja qe kam mu spo mlen tqet
kthej koken mbrapa duket sikur mthrret
ma nuk kthehet pas sic ka qene
gjithcka u zhduk mo kurgja ska mbet
jo nuk kthehet pas sic ka qene
joo x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)