Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silvi Mema - Për Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ke kohë që ndihesh si i lënë në harrim
Zërat në mendje jo nuk kanë më kuptim
Të flasin hijet nën çarçafin e pistë
E të thonë s'e jeton pa qëllim

Kur në pasqyrë shikohesh, veten s'e njeh
Dhe pse tiparet janë të njejta si dje
Arrin të shohësh vetëm një zbrazëti
Mungon shpirti që djallit ja dhe

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Kur errësira të mbulon pa mëshirë
të zë paniku, e ke trupin e ngrirë
sfidoje veten e më shiko në sy
Të betohem do bëhet më mirë

Kam qenë dhe unë si ty burgosur në terr
Asgjësë i lutesha "ti eja më merr"
Ndaj më beso kur them se dhimbja kalon
Eja bashkë ta kalojmë këtë ferr

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Kur të ndihesh vetëm,
më thërrit në emër,
do të vij sa herë ti do

[REF.:]
Mos harro
Se pa ty ndalet bota
Mbijeto!
Zgjate ti dorën tek ata që do
Me ikje mos i dëno

Mbijeto!
Se pa ty ndalet bota
Mos harro
Zgjate ti dorën...
Ata që do me ikje mos dëno
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)