Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami - Kerozina

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1x refreni

Mkalle Mkalle njejt si kerozina
Se mas miri n'bote me ty nina
Kalle Kalle krejt per mu dashni
Kalle Kalle se si na dy nuk ki

1.Stropha

Si me ndez mes nesh nji zjarr
Kur tkam loqka ty perball - na na ka tshkojna, per toke krejt i lojna

1x refreni

Mkalle Mkalle njejt si kerozina
Se mas miri n'bote me ty nina
Kalle Kalle krejt per mu dashni
Kalle Kalle se si na dy nuk ki

2.Stropha

Si na dy ka shume rralle
e inati jalla lej ti kalle - na na ka tshkojna, per toke krejt i lojna

2x refreni

Mkalle Mkalle njejt si kerozina
Se mas miri n'bote me ty nina
Kalle Kalle krejt per mu dashni
Kalle Kalle se si na dy nuk ki
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)