Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Mjaku - Me Kast

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nese nuk je i imi,mos qofsh as i asaj
nese une ne gji s'te mbaj as tjetra mos te paste,
i iki takimit,nuk dua te jemi bashke
por ne shoqerine e njejte takohemi pa dashte

Sa here takohemi ne qytet me teret fyti
une rrugeve shetitem vet,ti vete i dyti

Nese nuk je i imi mos qofsh as i asaj
Nese une ne gji s'te mbaj,As tjetra mos te paste
Ne vendet ku ne rrinim Dal rralle e me rralle
Se me tjetren je atje

E kete e ben me kast(kete e ben me kast)

Sa here takohemi ne qytet me teret fyti
Une rrugeve shetitem vet,ti vete i dyti

Me kast,tjetren e njofton me mua
une i di keto foret e tua
mjeshter i mashtrimeve,
Me kast flet per temat qe si dua
flet per tradhetit e tua
si me fol per cmimet e perimeve

Me kast,ti aktron se je i gezuar
ti me kast je zbukuruar
mjeshter i mashtrimeve
me kast flet per dashurine tone te dhimbshme
si diqka te pa rendesishme,
si me fol per cmimet e perimeve

x3
Me kast Mjeshter i mashtrimeve
Ti krejt i bene me kast mjeshter i mashtrimeve.
Me kast
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)