Më mbaj mend (për 1 muaj)

B2N & Mergim Mjeku - Vajzat E Fshatit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat

T'urta, t'buta, t'ëmbla si fruta
Ta marrin zemrën për dy minuta
Ti rruajn traditat, japin respektin
Kërkojn dashnin, nuk ndejkin lekin

Ama dorën moj malësore
Unë ty kurrë s'ka me t'lën
T'jap unazën dhe kurorën
Veç ti zemrën me ma dhën

Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis

Ti për mua je perfekte
Ajo që kam imagjinu
Po dashuria pa komplekse
Se unë di ty me vlerësu

Ama dorën ta jap besën
Kam me dasht ty seriozisht
Nëse krejt ty ta kthejn shpinën
më ke mua përjetshisht

B2N:
Kush tha s'ka vajza të bukura n'fshat
Jan ma t'mirat për konak
Puntore, besnike, jan si dukat
Lumi ai kush ka fat
2x

Mergim Mjeku:
E kam begënis oj nën
Qikën e kojshisë
2x
Jo nën o jo
Se e kena fis
Jo moj nën o jo
Se e kena fis
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)