Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Mirmengjes Nena Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mirmengjes moj nëna ime
Si je sot, si u gedhive
Thuam cte ka munduar
Që gjith naten ke qene zgjuar
x2

Ah mor bir të keqen nena
Natë e dite të shoh në ëndrra
Ngrihem e dëgjoj e mjera
Mos troket njeri tek dera
x2

Që nga mbrëmja në mengjes
Pres të vish e të me gjesh
Me një nip e me një mbes
Edhe buza të me qesh
x2

Ah mor bir të keqen nena
Natë e dite të shoh në ëndrra
Ngrihem e dëgjoj e mjera
Mos troket njeri tek dera
x2

E lus zotin atje lart
Së për juve kam merak
Që tju shoh të gjithve bashkë
Dhe ta bëj gjumin rehat
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)