Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lori - Mjere Dashnia

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
A po vjen te dera e shpisë
A po vjen,a vjen me m’pa
Se s’po di çka me i thanë vllaznisë
për cikrrim pse jemi nda
A munesh me ardhë me m’pa
Se jam ratë e me halle t‘mia
A munesh me ardhë me m’pa
se mjerë dashnia,e mjerë dashnia.

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna

Kokan mbledhë krejt njerzt e shpisë
Lehtë me vdekë e zor me t’pritë
E si toka n’verë jam tha
A po don ma shumë me m’vra
A munesh me ardhë me m’pa
Se jam tu i pa do andrra t’kqija
A munesh me ardhë me m’pa
Se mjerë dashnia,e mjerë dashnia.

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna

A munesh me ardhë me m’pa
Se jam tu i pa do andrra t’kqija
A munesh me ardhë me m’pa
Se mjerë dashnia e mjerë dashnia

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)