Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mevlan Kurtishi - Ya Mecca

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
What is this tear on my face?
What is this noor on this place?
You beautify in life every single part.
Ya Mecca, Ya Mecca you are in my heart.

لبيك اللهم لبيك
لبيك لا شريك لك لبيك
ان الحمد و النعمة لك والملك
لا شريك لك لبيك

One sky with peace.
One sea with love.
Flying in this life.
Like a white dove.
Your beloved feet trod in these lands. (Rasulallah)
You touched the Qaaba with your soft hands.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)