Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Nuk Do Qaj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Une ne mendjen time
sonte kam dyshime
se ti po kerkon dicka nga une
Lemsh me behet koka, edhe dashuria
kur kalon ti para syve t'mia

Sa here ma hedh shikimin
une e humb durimin
c'mendet zemra ne zili
neser nuk i dihet
dhe ky eshte fiks momenti
ti fa-tin tim
ne dore e ke tani

Nuk do qaj, qaj, qaj
jo per ty une nuk do qaj
dhe pse ndjehem e vetmuar
sonte nuk kam faj
Nuk do qaj, qaj, qaj
vajze e vogel me nuk jam
zemren time po e ngrohe
Hopa do te mbaj

Nata eshte e shkurter
dhe s'ka kohe per pakte
cdo minute qe iken na kushton
nuk te ben derman ty
as filozofia
te ndryshosh gjithe rregullat e mia

Sa here ma hedh shikimin
une e humb durimin
c'mendet zemra ne zili
neser nuk i dihet
dhe ky eshte fiks momenti
ti fa-tin tim
ne dore e ke tani

Nuk do qaj, qaj, qaj
jo per ty une nuk do qaj
dhe pse ndjehem e vetmuar
sonte nuk kam faj
Nuk do qaj, qaj, qaj
vajze e vogel me nuk jam
zemren time po e ngrohe
Hopa do te mbaj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)