Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Haziri - Trojet Shqipetare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sikur zogu n'maje tlisit
Sot ket kang un po e nisi
Mall e gzim sot jan perzi per kosove e
Per shqipni o hejj
Jem kan afer se gjun gurin po ne
Mes e kem pas murin kem
Pas mall motra per vlla sna kan lan
Shekuj meu pa eeee
Kur dy dit na bashkojn valet
Prej atje i mblodha fjalet
Le ti thrret sharri Pashtrikut le ti plas
Zemra armikut 2x
Kengen time nshpirt ta ndjeni ju pershendes shqiptar ku jeni
Prej Preveze e njani Zoti i madh e rujt shqipnin o hejj 2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)