Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adem Ramadani & Adnan Daci - Çana Kalaja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ÇANA KALA MRENA NISA PREJ STAMOLLIT -2
O LUMJA NANA KU PO T'QOJN’
KARSHI DUSHMANIT
AAA PËR T'RIT TON’ MEDET - 2

ÇANA KALA MRENA DOLA
ME NJI STOM -2
OO NANA BABA JO S'E DIN SE KU JAM
AAA PËR T'RIT TON MEDET - 2

ÇANA KALA MRENA
DOLA ME NI SKEP-2
O BALLANAT PO SHKOJN’ PËRPJET
XHEPHANET TUJ DJEG
AAA PËR T'RIT TON MEDET-2

ÇANA KALA MRENA
NISI ME RA SHI-2
A T’VARRUNIT E T’VRANIT VLLA
NËR ÇADËR TUJ SHTI
AA PËR T'RIT TON MEDET-2

ÇANA KALA MRENA
NA U BA TERR E ZI -2
A N’GJASHT’ SAHATI T'NATËS VLLA HYXHYM ME ZINGI
AA PËR T'RIT TON MEDET-2

ÇANA KALA MRENA
NI BUNAR N'MIDIS
O MOS E PINI UJIN VLLAZEN
SE E KAN XEHERLIS
AA PËR T'RIT TON MEDET-2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)