Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lendita Selimi - Diten E Diel

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sokakut me gur si dikur une te prita
e ti zemer gur su ktheve kurre
u merzita..
Sokakut me gur dasmoret tu
Sot kalojne.. nuk kam besu kurre
Se syte e tu do t'me harrojne..

Ref..:
Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syt pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...

Sot eshte dite e diel
Dasmoret tu prane shpise
kalojne..Dita qe ka qel
nuk eshte per mu..tjeret
le ta gzojn..

Sot eshte dite e diel
Dasmoret tu te une nuk
ndalen..unaze e Fustan
Qe i kam provu tjetres
I fale..

Ref..:
Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syt pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...

Dhe mos me zgjoni ju nga
gjumi..lermeni te qete
Askujt deren nuk ja qel..
Ne vetmi po e pres fundin
Syte dua me i mshel ne
Diten E diel...

Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syte pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)