Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjenda Doçi - Jeta Lamsh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Buzet qe em ka puth,
Po e puthin tjetren.
Shum gabimi i ran,
As deti s'e lan.
Kisha dasht me kan rren
Se kjo e vertet,
Don me m'qmend.

S'ka ma keq, s'ka ma zi.
Se rrejshem me t'puth
Rrejshem me t'than,
t'kam dashni

Jeta lamsh, lamsh mu ka ba,
Nuk po muj e sìpo di n'fije me i ra.
Me vazhdu a me u nda
Ndimo o zot qka me ba.
Nuk po muj e s'po di n'fije me i ra.
Me vazhdu a me u nda
Ndimo o zot qka me ba.

Edhe krye fortin dashnia e rxon.
Pa pik faji falje kerkon
Kisha dasht me kan en rren
Se kjo e vertet don me m'qmend.

S'ka ma keq, s'ka ma zi.
Se rrejshem me t'puth
Rrejshem me t'than,
t'kam dashni

Jeta lamsh, lamsh mu ka ba,
Nuk po muj e sìpo di n'fije me i ra.
Me vazhdu a me u nda
Ndimo o zot qka me ba.
Nuk po muj e s'po di n'fije me i ra.
Me vazhdu a me u nda
Ndimo o zot qka me ba.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)