Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami & Don Arbas - Pse Mu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Arta Bajrami:]
Fati deshti na mu njoftu
atë natë
Trupin, zemrën krejt për ty
dhurat

Se ti ëmbël me flisje
E sigurt në gjoksin tënd
Ti më pas do më vrisje
Duke shku me tjetër kënd

Oj nafak ti kallzom pse mu
Pse mu pse mu
Me tradhtu kur unë e du
Pse mu pse mu
Oj nafak ti kallzom t'lutna
Humba jetën humba gjithcka
Oj nafak më ke gjunjëzu
Pse mu pse mu

[Don Arbas:]
Zemra vuan se nuk të kam
Cka mi bo aman
Zemra vuan se mke gënjy
M'ke thy

Se ti ëmbël me flisje
I besoja unë zërit tënd
Ti më pas do më vrisje
Duke shku me tjetër kënd

Oj nafak ti kallzom pse mu
Pse mu pse mu
Me tradhtu kur unë e du
Pse mu pse mu
Oj nafak ti kallzom t'lutna
Humba jetën humba gjithcka
Oj nafak më ke gjunjëzu
Pse mu pse mu

[Arta Bajrami:]
Zemra jem
Nuk më dëgjon

[Don Arbas:]
Zonin tond
Ajo kërkon

[Arta Bajrami:]
Zemra jem
Do sytë e tu

[Don Arbas:]
Si kam thon
Që ti ke shku,ti ke shku...?!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)