Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida & Argjenda Doçi - Hajde Hajde Sonte Knojna

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dy bilbila ku vendojn
Dek em dek selam na qojn
Hajde sonte krejt po shkojm
Dasmen vllaut ja hijeshojm
2x

Hajde hajde sonte knojna
Nje mi her perhajr ja bojna
Dyve zoti ju bekoft
Me miresi jeta ju shkoft
Hajde hajde sonte knojna
Nje mi her perhajr ja bojna
Juve zoti ju bekoft
Veq me gzim jeta ju shkoft

Trandafili qel mot mot
Vllau jon ma i bukri sot
Sat ke toka uj me pi
Gjithmon paqi lumturi
Trandafili qel mot mot
Dhandri jon ma i miri sot
Sat ka toka uj me pi
Paqi gjithmon lumturi

Hajde hajde sonte knojna
Nje mi her perhajr ja bojna
Juve zoti ju bekoft
Veq me gzim jeta ju shkoft
Hajde hajde sonte knojna
Nje mi her perhajr ja bojna
Dyve zoti ju bekoft
Veq me gzim jeta ju shkoft
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)