Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diona Fona - Xhani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ani jote
Pe lujm qysh thu ti
Nashta jom idiote
Po sjom ma femna jote

Xhani xhani, xhani, xhani
Sa mir po nina xhani
Ty hiq per mu mos ta nin
O xhani xhani

Xhani xhani, xhani xhani
Mendo sa tdush ti ani
Per neve von eshte tani
O xhani xhani

Spo du ma me ta dhon doren
Ik atje, ik atje, ik atje
Ti lun, ama jo me Dionen
Ik atje, ik atje, ik atje

Ty nuk ta dha rastin
Mos e harxho kohen a pe sheh nuk po ta rrasi
Hajde shtinja lapsin
Tani ki me pa syn
Ma ke hup vaktin

Zemer u bo shume, e ke tepru
Jena kon dy, po jena pjestu
Sot jena vet tu festu

Ani jote
Pe lajm qysh thu ti
Nashta jam idiote
Po sjam ma femna jote

Xhani xhani, xhani, xhani
Sa mir po nina xhani
Ty vec per mu mos ta nin
O xhani xhani

Xhani xhani, xhani xhani
Mendo sa tdush ti ani
Per neve von eshte tani
O xhani xhani

Xhani pak veshtir
Boll e lype numrin
Mos gabo mo me m’mthirr
Sje n’kategori me mu
Nuk munesh mem fill
O ka bon alarmin
Po ti smunesh mu kthill

Tash e kqyri veten
Kuku cfare pjeshke
Jeta shume e mir
Jam tu bo xhiro me Mercedes
Kapitull i ri per neve tdyve ndrro fleten
Cfare ke lyp gjete, a more bebe

Xhani xhani, xhani, xhani
Sa mir po nina xhani
Ty vec per mu mos ta nin
O xhani xhani (2x)

Xhani xhani, xhani xhani
Mendo sa tdush ti ani
Per neve von eshte tani
O xhani xhan
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)