Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlume Popovci - Potpuri (Gezuar 2021)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
nau hap lajmi ne mahall
krisi pushka pa ja ndal
poj qesh nuri nanes o
i ka zan nuse djalit o
2x

knojn gjith motrat me ni za
urime mor lumi vlla
e martojm mat shtrejtin o
kokrren e sheqerit o
2x

Na erdh nusja mashallah
hije i ka dhandrit per kra
naj zdriti oborrin ton
lulja e misirit ton
2x

knojn gjith motrat me ni za
urime mor lumi vlla
e martojm mat shtrejtin o
kokrren e sheqerit o
2x

bojna dasem me flamur
rrehim defat me dy dur
me dy dur e me vullnet
na ka dal nusja shyhret
2x

knojn gjith motrat me ni za
urime mor lumi vlla
e martojm mat shtrejtin o
kokrren e sheqerit o
2x

hajde knojna me dahire
na ka dal nusja e mire
hajde gjith knojna me za
nafak t'madhe kena na
2x

Bylbyl n'rrem bylbyl n'rrem
moj artistja e vllaut tem
lulie lulie lulie
2x

Bylbyl n'dardh bylbyl n'dardh
se pate qare pa marr
lulie lulie lulie
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)