Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Jusufi - Me Mungon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ME MUNGON NJI ZEMER
QE DIKUR EMBEL M'FLISTE
ME MUNGON NJI ZEMER
QE DIKUR ME PERKISTE
ME MUNGON NJI ZANE
QE DIKUR ME LEDHATONTE
ME MUNGON NJI PUTHJE
QE DIKUR NE MENGJES ME ZGJONTE.

ME MUNGOJN SHUM GJERA
QE SOT JAN KUJTIME
ME MUNGON PRANIA JOTE
ME MUNGON O JETA IME

REF. 2x:
CDO GJE QE MENDOJ
E MENDOJ PER TY
JE E VETMJA E VETMJA DASHURI.
CDO GJE QE MENDOJ
E MENDOJ PER TY
JE E VETMJA DASHURI.

NUK E DI UN PSE
ME TY U DASHUROVA
NUK E DI MA THUAJ
NDOSHTA DHE GABOVA
NUK E DI UN PSE
PO VUAJ SHUM PER TY
NUK E DI OJ ZEMER
PSE ZEMRA MU KA THY.
NUK EDI O SHPIRT
THUAJE SE JAM TRANU
APO ME LEN JAN
PRAP ME T'DASHURU

REF. 4x:
CDO GJE QE MENDOJ
E MENDOJ PER TY
JE E VETMJA E VETMJA DASHURI.
CDO GJE QE MENDOJ
E MENDOJ PER TY
JE E VETMJA DASHURI.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)