Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fitnete Tuda & Don Duli - Kur Buzëqesh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne zemren time nje lule çeli
Dhe për një çast bota ndryshoi
Në jetën time pranvera erdhi
Kur jam me ty une fluturoj

Nëpër vegime dhe ëndënderrime

Kur buzëqesh
Je si dielli në mëngjes
Në sy buron lumturia
Dhe rrjedh dashuria pafund
Sa shume te dua

Një rreze dielli më përkëdheli
Dhe për një çast mua më zgjoi
Fole e ngrohtë është shtëpia
dhe me jep krahë të fluturoj.

Nëpër vegime dhe ëndërrime,

Kur buzëqesh
Je si dielli në mëngjes,
Në sy buron lumturia e rrjedh dashuria pafund,
sa shume te dua unë.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)