Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vedat Ademi - Kënga Jonë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk do lodhem aspak jo
Në ktë natë
Se nuk lodhem së dashuri ty
Kur të njoha isha thjesht një cunak
Sa shumë kemi ndryshuar të dy
Por dashuria mbetet si at'herë
Në vënd takimin tonë
Do t'mungojmë ktë herë

Nga sot nuk ka më puthje të fshehta
As arratisje në natën me hënë
Zemër në fund fitoj ndjenja
A të kujtohet unë t'a pata thënë

Nga sot nuk ka më jo puthje të fshehta
Në jetën time tani ti ke vënd
Nga trupat tanë do t'rilind jeta
E do t'ju tregojmë për dashurinë tonë

Zemra ime ti jo, mos ki ndrojtje
Mijëra sy për ne janë dëshmitarë
Duartrokitjet ti i meritove
Je princesha e vetme k'të natë
Dhe dashuria mbetet si at'herë
Në vënd takimin tonë
Do mungojmë ktë herë

Se vetëm ti më fale, fale, fale dashurinë
Se vetëm ti më fale, fale, fale lumturinë
Të gjithë sot le t'a dinë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)