Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurel Thellimi - Binte Shiu Pika Pika

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Binte shiu moj pika pika
Besome baba se ika, besome baba se ika(2x)

Te besova moj,te besova qe diten moj qe te fejova, qe diten moj qe te fejova(2x)

Ike ike more dhene
E kush tja beje moj nenes kafene, e kush tja beje moj nenes kafene(2x)

Le tja beje moj kush te doje
E kush i tha te me martoje, e kush i tha moj te me martoje(2x)

Le tja beje moj nusja e djalit
Qe per mua moj mka marr malli, o qe per mua moj mka marr malli(4x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)