Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Aziz Dervishi - Ku Je Ti Kërçovë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.
Kur kjo erë e diellit
bjen, bjen grykës nga Radika

Thuaja Kërçovë këngës
bashkë me djem e çika

Thuaja Kërçovë këngës
Hej Kërçovë o hyn në valle
Ti je në sytë e mi
Ti je bukuri shqiptare

REF (x2)
Ku je ti, ku je ti Kërçova
Aty janë, aty janë shqiptarët
Priti djemtë e tu, o priti
se po vijnë mërgimtarët

2.
Ti je vend lulëzimi
ti je fluturimi i shqipes
ti je kënga ime
zemër e Iliridës

Ty t'kam ndër kujtime
ti hyn në gjithë breznitë e kohës
streha më e dashur
ti në Luftën e Kosovës

REF (x2)
Ku je ti, ku je ti Kërçova
Aty janë, aty janë shqiptarët
Priti djemtë e tu, o priti
se po vijnë mërgimtarët

aaah

Ku je ti, ku je ti Kërçova
Aty janë, aty janë shqiptarët
Priti djemtë e tu, o priti
se po vijnë mërgimtarët
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)